خانه / خبر news / اردوغان، مخالفان دولت را تهدید کرد…

اردوغان، مخالفان دولت را تهدید کرد…

باران پاتوق : اردوغان، مخالفان دولت را تهدید کرد…

خبرگزاری مهر: به نقل از تاس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به تظاهرات خیابانی این کشور که توسط حزب مخالف دولت یعنی حزب جمهوریخواه خلق ترکیه در این کشور آغاز شده، گفت که انجام چنین راهپیمایی اعتراض آمیزی کمکی به طرفداران این حزب و کشور نخواهد کرد.

اردوغان گفت: فراخواندن شهروندان به آمدن به خیابان ها بدون توجه به قانون اساسی هیچ سودی برای آنها و یا کشور نخواهد داشت.

اردوغان افزود: راهپیمایی همراه با بنرهایی که روی آنها کلمه «عدالت» نوشته شده، عدالت را به ارمغان نخواهد آورد. اگر شما به دنبال عدالت در کشور هستید، پارلمان محل مناسبی برای آن(عدالت) است.

وی همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به استقلال قوه قضائیه در ترکیه، به مخالفان خود هشدار داد که تبدیل به عنصر سرکوب نشوند.

رئیس جمهوری ترکیه گفت: اگر ما و نهادهای مردم نهاد به جدایی قوا از یکدیگر احترام نمی گذاریم، جایی نرفته ایم و شما می توانید بیایید و این مساله را مطرح کنید. اما اگر بخواهید عامل سرکوب باشید، فراموش نکنید که ماده ۱۳۸ (قانون اساسی ترکیه در خصوص جدایی قوا) فقط مخصوص سیاستمداران نیست بلکه برای همه لحاظ می شود. پس اگر قوه قضائیه شما را نیز احضار کرد، شگفت زده نشوید.

منبع : http://www.bartarinha.ir/fa/news/551403/%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%BA%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

عضویت در کانال باران پاتوق

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

همچنین ببینید

وقوع قتل‌های دسته جمعی در کرمان صحت ندارد…

باران پاتوق : وقوع قتل‌های دسته جمعی در کرمان صحت ندارد… خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *