خانه / خبر news / مردم برای جلوگیری از خاموشی، صرفه جویی کنند…

مردم برای جلوگیری از خاموشی، صرفه جویی کنند…

باران پاتوق : مردم برای جلوگیری از خاموشی، صرفه جویی کنند…

خبرگزاری تسنیم: معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از رشد 10 درصدی مصرف انرژی برق در کشور خبرداد و گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد بدون شک در دوران پیک مصرف (تیر یا اوائل مرداد) با مشکل تولید، انتقال وتوزیع مواجه خواهیم شد.

محمدرضا حقی فام ضمن اشاره به این جمله که در حال حاضر میزان مصرف برق در مملکت به 49 هزار مگاوات رسیده است بر ضرورت صرفه جویی در مصرف این انرژی حیاتی در جامعه تاکیدکرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شبکه سراسری از آمادگی لازم برای رشد 5 تا 7 درصدی مصرف انرژی برق درسطح کشور برخوردار است، اظهارداشت: متاسفانه امسال رشد مصرف برق برمدار صعودی قرار گرفته بنابراین می طلبد تمامی آحاد جامعه مدیریت صحیح مصرف انرژی را بصورت جدی در دستور کار قرار دهند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: مدیریت مصرف راهکارهای بسیار ساده ای دارد بدون اینکه کوچک ترین فشاری به مصرف کنندگان وارد شود.

وی افزود: مصرف بی رویه برق و بی اعتنایی به صرفه جویی به ویژه در ساعت های اوج مصرف باعث می شود دیگر هموطنان نتوانند به خوبی از این نعمت الهی بهره مند شوند.

حقی فام اضافه کرد: عمده عواملی که سبب کاهش در انرژی مصرفی می شود شامل استفاده از تجهیزات با تکنولوژی مدرن، استفاده از لامپ های کم مصرف و مواردی از این دست است.

وی تاکید کرد: هدف از مدیریت در مصرف برق کاهش آسایش و رفاه مشترکان نبوده بلکه استفاده بهینه و به جا از انرژی الکتریکی است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر یادآورشد: توجه به فرهنگ صرفه جویی می توان تاثیر قابل توجهی در کاهش پیک شبکه سراسری و عدم سرمایه گذاری هنگفتی برای توسعه ظرفیت های نیروگاهی و شبکه داشته باشد.

منبع : http://www.bartarinha.ir/fa/news/552132/%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D8%B5%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF

عضویت در کانال باران پاتوق

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

همچنین ببینید

وقوع قتل‌های دسته جمعی در کرمان صحت ندارد…

باران پاتوق : وقوع قتل‌های دسته جمعی در کرمان صحت ندارد… خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *