خانه / خبر news / اخبار تكنولوژي / نخستین دست دادن انسان و ماشین در فضا / عکس

نخستین دست دادن انسان و ماشین در فضا / عکس

ایسنا: فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی روز چهارشنبه با روبات فضایی Robonaut دیدار کرد و نخستین تصویر از لحظه تاریخی دست دادن انسان و روبات در فضا ثبت شد.

روبات فضایی Robonaut که توسط محققان ناسا طراحی شده است، فوریه سال گذشته توسط شاتل فضایی دیسکاوری به ایستگاه بین‌المللی منتقل شد و در طول این مدت فضانوردان امکان استفاده از روبات را برای انجام کارهای ایستگاه مورد بررسی قرار دادند.

روز چهارشنبه کنترلگر زمینی در هانتسویل آلاباما سیستم نرم‌افزاری Robonaut را فعال کرد، بطوری که روبات قادر بود دست راستش را دراز کند و انگشتان دستش را حرکت دهد.

«دانیل بوربانک» فرمانده ایستگاه بین‌المللی با گرفتن دست روبات آن را به بالا و پایین حرکت می‌داد و انگشتان روبات نیز بدور دست وی گره خورده بود. «بوربانک» این لحظه تاریخی را نخستین دست دادن انسان و ماشین در فضا توصیف کرد.

«Robonaut » شبه انسانی بیشترین زمان خود را در خواب زمستانی به سر می‌برد. در ماه آگوست (مرداد ماه امسال) فعال شد و نخستین حرکت نیز در ماه اکتبر صورت گرفت. مدل های پیشرفته‌تر قادر به انجام راهپیمایی فضایی، محافظت و کمک به فضانوردان در انجام برخی مأموریت ها خواهند بود.

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

همچنین ببینید

ناسا روبات جراح به فضا می فرستد

اگر اخبار مربوط به روباتها را دنبال می کنید حتما با نام “داوینچی” ربات جراح …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *