خانه / پزشکی و سلامت / دانستنی پزشکی / یکی از مهمترین علل چاقی، غذا خوردن پشت میز کامپیوتر است

یکی از مهمترین علل چاقی، غذا خوردن پشت میز کامپیوتر است

سلامت نیوز: خیلی وقت ها پیش می‌آید که بچه‌های امروزی ترجیح می دهند غذایشان را جدا از خانواده و در اتاق خودشان بخورند. حالا یا به بهانه درس خواندن و وقت نداشتن یا به بهانه‌هایی مثل کار داشتن با کامپیوتر.

اما شاید بد نباشد که بدانید این کار صرف نظر از تمام آسیب‌هایی که به روابط خانوادگی وارد می‌کند، یکی از مهم‌ترین علت‌های چاقی است!

متخصصان دانشگاه بریستول در بررسی‌های جدید خود پی بردند که اگر پشت میز کامپیوتر غذا یا هله هوله بخورید، در طول روز مقدار بیشتری کالری دریافت خواهید کرد و بدون کنترل تنقلات مصرف می‌کنید. متخصصان بررسی کردند که به چه روش‌هایی حافظه و توجه تحت تاثیر اشتها قرار می‌گیرد.
آنها همچنین متوجه شدند کسانی که به این شیوه تغذیه می‌کنند اغلب فراموش می‌کنند که در پایان چقدر خوراکی و غذا خورده‌اند و حتی گاهی به سختی به یاد می‌آورند که غذا چه چیزی خورده‌اند. بنابراین یک نوع آشفتگی در وعده غذایی به وجود می‌آید که تاثیر چشمگیری روی افزایش چاقی دارد. هله هوله‌هایی که شما به عنوان میان وعده برای فرزندتان می‌برید و پشت کامپیوتر به او تحویل می‌دهید هم همین وضعیت را دارند.
بنابراین سعی کنید که اولا فرزندتان را وادار کنید غذایش را کنار شما صرف کند، ثانیا از گذاشتن هر نوع خوراکی به خصوص بیشتر از نیاز فرزندتان روی میز کامپیوتر او خودداری کنید. شما با این کار لطف بزرگی به او می‌کنید و او را از خطر چاقی، سوء‌هاضمه و بدخوری نجات می‌دهید.
مطمئن باشید هیچ کاری آنقدر ارزش ندارد که فرزندتان به طور مداوم پای آن بنشیند و با این کار سلامت خود را به خطر بیندازد.

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

همچنین ببینید

ورزش مناسب با ماه تولدتان را بیابید!

ورزش مناسب با ماه تولدتان را بیابید! وب‌سایت تبیان: اگر علاقمند به طالع بینی باشید، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *